Panasonic CF31AGPEA2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF31AGPEA2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 80-pin Dock 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Audio In 1 x 9-pin DB-9 Serial 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network 1 x Antenna In |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.1 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | ATi Radeon HD5650 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth Gigabit Ethernet IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 IEEE 802.3ab |
| Battery Life: | 5 Hour |
| Green Compliance: | RoHS Energy Star EPEAT Silver |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Downgrade to Windows XP |
| Dimensions | |
| Height: | 2.9 in |
| Width: | 11.9 in |
| Depth: | 11.5 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 512 MB Dedicated |
| prescription drugs strength: | ml |
| skincare type: | Serum |
| Parent Retsku: | B00HT1S1CM |
| skincare uses: | anti-aging brightening |
| medicine type: | cream |