Panasonic CF52ELQBD2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF52ELQBD2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x 100-pin Port Replicator 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Audio In 1 x 9-pin DB-9 Serial 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x 4-pin IEEE 1394a - FireWire |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1200 |
| Video Chipset: | ATi Radeon HD 3650 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 4 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Silver RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 2.1 in |
| Width: | 14 in |
| Depth: | 11.3 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Video Memory: | 512 MB |