Panasonic CF52PFNBE2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF52PFNBE2M |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 Firewire Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Included Drives: | DVD-RAM/R/RW |
| Dimensions | |
| Height: | 2 in |
| Width: | 14 in |
| Depth: | 11.3 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1 GB Shared |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Bluetooth 2.1 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business Downgradable to Windows XP |