Panasonic CF52PGNBR2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF52PGNBR2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 2.13 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1024 x 576 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Features | |
| Green Compliance: | Energy Star RoHS EPEAT Silver |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business Downgrade to Windows XP |