Panasonic CF52PGNHX2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF52PGNHX2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 2.13 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 Firewire No VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Modem RJ-11 No |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/R/RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star RoHS EPEAT Silver |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP |
| Dimensions | |
| Height: | 2 in |
| Width: | 14 in |
| Depth: | 11.3 in |
| Weight: | 7.50 lbs |