Panasonic CF53SAMZYLM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF53SAMZYLM |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.70 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 13.4 in |
| Depth: | 11.1 in |
| Weight: | 5.80 lbs |