Panasonic CF74JDMBD2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF74JDMBD2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Slots: | Express Card 34 Express Card 54 SD Card SDHC Card Type I PC Card Type II PC Card |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 15-pin HD-15 Display 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Stereo Audio In 1 x 65-pin Docking 1 x 9-pin DB-9 Serial 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Max Resolution: | 1280 x 768 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 8 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows Vista Business Microsoft Windows XP Pro |
| Dimensions | |
| Height: | 2.4 in |
| Width: | 12 in |
| Depth: | 11.6 in |
| Weight: | 6 lbs |
| Dimensions: | 2.40" Height x 12" Width x 11.60" Depth |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 2.40" Height x 12" Width x 11.60" Depth |
| Video Memory: | 285 MB Shared |