Panasonic CFC1ADACZ6M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFC1ADACZ6M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 6 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Stylus TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 84-pin Dock 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio Out 1 x Mini-phone Audio In 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth Gigabit Ethernet IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Green Compliance: | RoHS Energy Star EPEAT Gold |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Downgrade to Windows XP Tablet PC Edition |
| Dimensions | |
| Height: | 1.7 in |
| Width: | 11.8 in |
| Depth: | 8.9 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | Shared |