Panasonic CFF8EWEZZAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFF8EWEZZAM |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x 78-pin Dock 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Audio In 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-45 Network |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 14.1 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star RoHS EPEAT Silver |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.90" Height x 12.80" Width x 9.90" Depth |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.26 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.90" Height x 12.80" Width x 9.90" Depth |
| Video Memory: | 1 GB |