Panasonic CFF9KWHZG1M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFF9KWHZG1M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 6 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Battery Life: | 7 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Silver RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 12.8 in |
| Depth: | 9.9 in |