Panasonic CFH1BDBBZ6M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFH1BDBBZ6M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touch Screen Touchpad |
| Interface Connection: | Bluetooth Port Replicator/Docking Station |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Display Type: | LCD Display w/ Matte Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 500 |
| Display Size: | 10.40 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11 Draft N Wireless Ethernet - IEEE802.11a Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Included Devices: | Built-In Webcam Fingerprint Reader |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 10.6 in |
| Depth: | 10.4 in |
| Weight: | 3.4 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Video Memory: | Shared |