Panasonic CFSX2JDAZ1M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFSX2JDAZ1M |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.60 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Battery Life: | 14.50 Hour |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 1 in |
| Weight: | 3.10 lbs |
| Width: | 11.6 in |
| Depth: | 8.5 in |
| Additional Specifications | |
| Processor Model: | i5-3320M |
| Product Series: | SX2 |
| Wi-Fi Model: | Centrino Advanced-N 6205 |
| Green Compliance: | Yes |
| Product Line: | Toughbook |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Direct Media Interface: | 5 GT/s |
| Wi-Fi Manufacturer: | Intel |
| Product Model: | CF-SX2JDAZ1M |
| Software Included: | Panasonic UtilitiesRecovery Partition |
| Brand Name: | Panasonic |
| Number of USB 3.0 Ports: | 2 |
| vPro Technology: | Yes |
| Hyper-Threading: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports: | 1 |
| Parent Retsku: | B009JXGIQO |
| Memory Card Reader: | Yes |
| Screen Mode: | HD+ |
| Total Number of USB Ports: | 3 |
| Audio Line In: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 5400 |
| Audio Line Out: | Yes |