Panasonic CFT8EWETZAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFT8EWETZAM |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 10.7 in |
| Depth: | 8.4 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.40" Depth |
| Video Memory: | 285 MB Shared |