Panasonic CFU1AQBXG2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFU1AQBXG2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.33 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touch Screen |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Bluetooth Port Replicator/Docking Station USB - Universal Serial Bus 2.0 |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 5.6 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Matte Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 500 |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 16 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 7.2 in |
| Depth: | 5.9 in |
| Weight: | 2.3 lbs |
| Dimensions: | 2.20" Height x 7.20" Width x 5.90" Depth |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.11n Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| General Features | |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 1 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 19-pin Expansion Connector |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Power | |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Dimensions: | 2.20" Height x 7.20" Width x 5.90" Depth |
| Video Memory: | 256 MB Shared |