Panasonic CFW5LWEZZBM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFW5LWEZZBM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core Solo |
| Processor Speed: | 1.2 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 1.50 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Docking Station (Proprietary) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) USB - Universal Serial Bus 2.0 Video - 15 pin High-Density D-shell (VGA) |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 4:3 (Standard) |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Display Size: | 12.10 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel 945GMS |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD/CD-RW Combo Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11a Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g |
| Included Devices: | Modem |
| Battery Life: | 8 hour(s) |
| Green Compliance: | EPEAT Silver |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows XP Pro |
| Dimensions | |
| Height: | 1.8 in |
| Width: | 10.6 in |
| Depth: | 8.3 in |
| Weight: | 3.1 g |
| Dimensions: | 10.60" Width x 8.30" Depth |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Audio Codec: | AC97 Codec |
| System Chipset: | Intel 945GMS Express |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Integration: | Motherboard |
| Max Shared Video Memory: | 128 MB |
| Intel Model: | U1400 |
| Dimensions: | 10.60" Width x 8.30" Depth |
| Video Memory: | 128 MB Shared |