Panasonic CFW8EWQZGAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFW8EWQZGAM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 3 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x Display 1 x Docking 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 12.10 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 7 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.90" Height x 10.70" Width x 8.40" Depth |