Panasonic CFY7BWEZZAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFY7BWEZZAM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x 50-pin Docking 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14.10 in |
| Max Resolution: | 1400 x 1050 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11a/b/g Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 5 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Silver |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 12.20" Width x 10" Depth |
| Weight: | 3.70 lbs |
| Width: | 12.2 in |
| Depth: | 10 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 12.20" Width x 10" Depth |
| Video Memory: | 384 MB Shared |