Samsung NP900X4DA07US Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | NP900X4DA07US |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 1.90 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 8 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Ultrabook |
| Display | |
| Display Size: | 15 in |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 256 GB |
| Features | |
| Green Compliance: | ENERGY STAR EPEAT RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |