Toshiba PLL23U00E01C Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PLL23U00E01C |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.66 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.1 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 9.08 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Video Memory: | 251 MB Shared |