Toshiba PPM78U03800V Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PPM78U03800V |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus |
| Interface Connection: | 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Clear SuperView LED Backlight |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional x64 Downgrade to Windows XP Professional |