Toshiba PQF43U008004 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PQF43U008004 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.80 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x VGA 1 x mini-DIN S-Video Out 1 x S/PDIF Out 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone 1 x IEEE 1394 - i.Link 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick Secure Digital (SD) Card Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Display Type: | TruBrite |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA X3100 |
| Storage | |
| Included Drives: | HD DVD-ROM/DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3u IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Ultimate |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.77" Height x 14.90" Width x 11" Depth |
| Height: | 1.8 in |
| Width: | 14.9 in |
| Depth: | 11 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Intel Model: | T7100 |
| Dimensions: | 1.77" Height x 14.90" Width x 11" Depth |
| Video Memory: | 256 MB Shared |