Toshiba PSAEGU00Y00V Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSAEGU00Y00V |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Turion 64 X2 |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | Display 1 x 1 x Mini-phone Stereo Headphone IEEE 1394 4-pin Type A USB 1 x DC Power Input |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.40 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3u IEEE 802.11b/g |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Ultimate |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 14.30" Width x 10.60" Depth |
| Width: | 14.3 in |
| Depth: | 10.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Dimensions: | 14.30" Width x 10.60" Depth |
| Video Memory: | 319 MB |