Toshiba PSALEU00F00G Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSALEU00F00G |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick xD-Picture Card Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 16 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 15.1 in |
| Depth: | 10.5 in |
| Weight: | 6.48 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 3600 MHz |
| Dimensions: | 1.52" Height x 15.10" Width x 10.50" Depth |
| Video Memory: | 1.43 GB Shared |