Toshiba PSC16U002010 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSC16U002010 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) miniSD Card MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Battery Life: | 3.83 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 15.1 in |
| Depth: | 11 in |
| Weight: | 5.51 lbs |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1.37 GB Shared |