Toshiba PSK04U01M019 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSK04U01M019 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) microSD Card miniSD Card Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 3.98 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 13 in |
| Depth: | 8.7 in |
| Weight: | 4.80 lbs |