Toshiba PSK0GU00P002 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSK0GU00P002 |
| Features | |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium x64 |