Toshiba PSK2LU015001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSK2LU015001 |
| Features | |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Memory Stick Memory Stick PRO |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Dimensions | |
| Height: | 1.49 in |
| Width: | 15 in |
| Depth: | 9.84 in |
| Weight: | 6.40 lbs |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1.37 GB Shared |