Toshiba PSLB8U10F025B Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLB8U10F025B |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium Dual-Core Mobile |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 Serial - RJ11 (Phone Jack) USB - Universal Serial Bus 2.0 VGA |
| Slots: | Express Card 34 Express Card 54 Memory Stick Memory Stick Duo MultiMedia Card (MMC) SD Card SDHC Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Included Devices: | Built-In Webcam |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows Vista Home Premium |
| Dimensions | |
| Height: | 1.51 in |
| Width: | 14.3 in |
| Depth: | 10.6 in |
| Weight: | 5.49 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Product Model: | L305-S5968 |
| Product Series: | L305 |
| Brand Name: | Toshiba |
| Screen Mode: | WXGA |
| Processor Model: | T4200 |
| Memory Card Reader: | Yes |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Dual-Layer Media Support: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Product Line: | Satellite |