Toshiba PSLU1U00M005 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLU1U00M005 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Video Chipset: | Intel |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | EPEAT Gold |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Downgrade to Windows XP Professional |