Toshiba PSLW1U00X00S Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLW1U00X00S |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Display | |
| Display Size: | 17.3 in |
| Video Chipset: | Intel |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Downgrade to Windows XP Professional |