Toshiba PSPBLU020009 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSPBLU020009 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Turion 64 X2 |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x Display 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone 1 x IEEE 1394 - i.Link 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x mini-DIN S-Video Out |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 17 in |
| Display Type: | TruBrite |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Video Chipset: | ATI Radeon X1200 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 200 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3u IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Video Memory: | 319 MB Semi-shared |