Toshiba PSPHJU003002 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSPHJU003002 |
| Processor | |
| Cache Size: | 1 MB |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x eSATA/USB Combo 1 x S/PDIF/Headphone Combo 1 x IEEE 1394 - i.Link 1 x RJ-11 Modem |
| Slots: | ExpressCard |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Display Type: | TruBrite |
| Max Resolution: | 1680 x 945 |
| Video Chipset: | ATI Radeon 4100 |
| Display Size: | 18.4 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3u IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | RoHS Energy Star EPEAT Gold |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Weight: | 8.7 lbs |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 17.4 in |
| Depth: | 11.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 3600 MHz |