Toshiba PSSBAU005004 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSSBAU005004 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | CardBus Type II Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 4.33 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 14.2 in |
| Depth: | 10.4 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.54" Height x 14.20" Width x 10.40" Depth |
| Video Memory: | 1.31 GB Shared |