Toshiba PT545U019004 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PT545U019004 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| Installed Memory: | 8 GB |
| System | |
| Input Devices: | AccuPoint II TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) miniSD Card microSD Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 256 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 4-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 0.8 in |
| Width: | 14.9 in |
| Depth: | 9.9 in |
| Weight: | 4.10 lbs |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00JC7BLZK |