Toshiba PTSE0U04902G Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PTSE0U04902G |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.13 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) miniSD Card microSD Card Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes |