SunBriteTV SB2310HD Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | SunBriteTV |
| SKU: | SB2310HD |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD TV |
| Diagonal Screen Size: | 23 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Brightness: | 800 Nit |
| Response Time: | 8 ms |
| Broadcast Standards | |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes S-Video Yes Composite Video Yes |
| Physical Specifications | |
| Weight: | 22 lbs |
| Additional Specifications | |
| Response Time: | 8 ms |
| Product Model: | 2310HD |
| Brand Name: | SunBriteTV |
| Analog Tuner: | NTSC |
| RMS Output Power: | 20 W |
| Number of HDMI: | 2 |