SunBriteTV SB3230HD Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | SunBriteTV |
| SKU: | SB3230HD |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD TV |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Response Time: | 8 ms |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 1080i |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes S-Video Yes Composite Video Yes Headphone Yes |
| Physical Specifications | |
| Weight: | 39 lbs |
| Additional Specifications | |
| Response Time: | 8 ms |
| Product Model: | 3230HD |
| Brand Name: | SunBriteTV |
| Analog Tuner: | NTSC |
| RMS Output Power: | 16 W |
| Number of HDMI: | 2 |
| Parent Retsku: | B002U1MNV6 |