Canon VISTURA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Canon |
| SKU: | VISTURA |
| Image Processor | |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | (Not Specified) |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 16 X |
| Digital Zoom: | 64 X |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Mini DV |
| Image Stabilization: | Optical |
| General Features | |
| Additional Features: | (Not Specified) |
| LCD Screen Size: | 2.8 in |
| Interface Connection: | IEEE 1394 A/V Output S-Video |
| Power | |
| Battery Life: | (Not Specified) |
| Dimensions | |
| Height: | 100 mm |
| Width: | 146 mm |
| Depth: | 73 mm |
| Weight: | 720 g |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B003CHN0GO |