JVC GRDVL510U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | GRDVL510U |
| Image Processor | |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Digital Zoom: | 400 X |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Mini DV |
| General Features | |
| Additional Features: | PC Connection |
| LCD Screen Size: | 2.5 in |
| Interface Connection: | A/V Input A/V Output USB - Universal Serial Bus |
| Power | |
| Power Source: | Lithium Rechargeable Battery |
| Dimensions | |
| Height: | 97 mm |
| Width: | 83 mm |
| Depth: | 188 mm |
| Weight: | 590 g |