JVC GZMG465BLK Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | GZMG465BLK |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 1/5.8" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 32 X |
| Digital Zoom: | 800x |
| Filter Diameter: | 30.50 mm |
| Video Recording | |
| Video Capture Format: | SD |
| General Features | |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Dimensions | |
| Weight: | 11.11 oz 12.70 oz |
| Additional Specifications | |
| Frequency Band: | LCD Backlight Control Built-in Light Laser Touch Operation Built-In Sliding Lens Cover Built-in Mic & Speaker Multi-Languages On-Screen: English Chinese [Simple] French German Spanish Italian Dutch Portuguese Russian Poland Czech Turkish |
| Exposure Control: | Programme AE |
| Product Model: | GZ-MG465 |
| Product Series: | GZ |
| Brand Name: | JVC |
| Maximum Image Resolution: | 1152 x 864 |
| Effective Image Resolution: | 1 Megapixel |
| Effective Video Resolution: | 0.7 Megapixel |
| Total Camcorder Resolution: | 1.1 Megapixel |
| Product Line: | Everio |