Sharp VLPD3U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sharp |
| SKU: | VLPD3U |
| Image Processor | |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | (Not Specified) |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Digital Zoom: | 100 X |
| Video Recording | |
| Recording Media: | DV (Digital Video) |
| Image Stabilization: | Digital |
| General Features | |
| Additional Features: | PC Connection Macro Focus Backlight Compensation |
| LCD Screen Size: | 2.5 in |
| Interface Connection: | A/V Output |
| Power | |
| Battery Life: | 1.5 Hours |
| Dimensions | |
| Height: | 3.88 in |
| Width: | 5.03 in |
| Depth: | 2.75 in |
| Weight: | 1.1 lbs |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B001M6ME3W |