Sharp VLZ1U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sharp |
| SKU: | VLZ1U |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Digital Zoom: | 500 X |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Mini DV |
| Image Stabilization: | Digital |
| General Features | |
| Additional Features: | Digital Fade Fader Function PC Connection |
| LCD Screen Size: | 2.5 in |
| Interface Connection: | A/V Output i.Link |
| Power | |
| Power Source: | AC Input Lithium |
| Dimensions | |
| Height: | 3.23 in |
| Width: | 3.25 in |
| Depth: | 4 in |
| Weight: | 1.05 lbs |