Toshiba PA3943U1CAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PA3943U1CAM |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 5x |
| Digital Zoom: | 16x |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory |
| Video Capture Format: | Full HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Image Stabilization: | Electronic |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 3" |
| Flash Memory Capacity: | 128 MB |
| Dimensions | |
| Height: | 4.4 in |
| Width: | 2.7 in |
| Depth: | 1.3 in |
| Weight: | 4.59 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Camcorder |
| Parent Retsku: | B004WO0FXC |