AGFA 1033M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | AGFA |
| SKU: | 1033M |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 720 x 400 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 6.20 mm to 18.60 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.4 in |
| Width: | 3.7 in |
| Depth: | 1.3 in |
| Weight: | 4.41 oz |