Digital Blue 732 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Digital Blue |
| SKU: | 732 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | Not Applicable |
| Image Stabilization: | Not Applicable |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| Dimensions | |
| Weight: | 1.50 oz |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 2.8 in |
| Depth: | 0.8 in |
| Additional Specifications | |
| Frequency Band: | Status LCD |
| Software Included: | Disney Pix Editing Software |
| Viewfinder Type: | Optical |
| Product Model: | 732 |
| Brand Name: | Digital Blue |
| Maximum Image Resolution: | 352 x 288 |