Digital Blue WM10005 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Digital Blue |
| SKU: | WM10005 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 1.3 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Digital Zoom: | 4x |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.40 in |
| Flash: | Auto Flash |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| Dimensions | |
| Weight: | 3 oz |
| Height: | 2.8 in |
| Width: | 4.0 in |
| Depth: | 1.3 in |
| Additional Specifications | |
| Viewfinder Type: | No |
| Product Model: | WM10005 |
| Brand Name: | Digital Blue |
| Number of Batteries Support: | 2 |
| Product Line: | SNAP |