Fujifilm 15822776 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 15822776 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 10300000 |
| Effective Megapixels: | 10 Megapixel |
| Lens Features | |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 12 X |
| Max Aperture: | 2.8 1/f |
| Camera Type: | High-end Digital Camera |
| Digital Zoom: | 5.7x |
| Focal Length: | 5.90 mm to 70.80 mm |
| Storage | |
| Installed Memory: | 24 MB |
| Memory Type: | xD-Picture Card Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.7 in |
| Image Stabilization: | Sensor Shift |
| Interface Connection: | USB Video - Out (Unspecified) |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Dimensions | |
| Height: | 2.9 in |
| Width: | 4.1 in |
| Depth: | 2.7 in |
| Weight: | 11.50 oz |