Fujifilm 15830876 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 15830876 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 10 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 5.7x |
| Focal Length: | 5.90 mm to 29.50 mm |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.70 in |
| Image Stabilization: | Optical Electronic |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x Video Out 1 x DC Power In |
| Storage | |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card xD-Picture Card |
| Dimensions | |
| Weight: | 4.73 oz |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 3.6 in |
| Depth: | 0.8 in |
| Additional Specifications | |
| Frequency Band: | Sensitivity: Auto ISO 64 ISO 100 ISO 200 ISO 400 ISO 800 ISO 1600 Menu Languages: English French Spanish Italian German Chinese Japanese |
| Camera Modes: | Shooting Modes: Auto Manual Movie Natural Light Natural Light & with Flash Portrait Landscape Sport Night Fireworks Sunset Snow Beach Underwater Museum Party Flower Text Auction Continuous Shooting: Top-3(max 0.6 frames/sec) Final-3(max 0.6 frames/sec) Long-period(max 0.3 frames/sec) |
| Viewfinder Type: | No |
| Product Model: | Z200fd |
| Product Series: | Z |
| Brand Name: | Fujifilm |
| Maximum Image Resolution: | 3648 x 2736 |
| Maximum Frame Rate: | 30 fps |
| Number of Batteries Support: | 1 |
| Battery Built-in: | No |