Fujifilm 15973721 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 15973721 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 10000000 |
| Effective Megapixels: | 10 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Digital Zoom: | 4 X |
| Max Aperture: | 3.3 1/f |
| Focal Length: | 5 mm to 50 mm |
| Storage | |
| Installed Memory: | 47 MB |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Other Features | |
| Interface Connection: | A/V (RCA Composite) USB |
| LCD Screen Size: | 2.70 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Dimensions | |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 3.9 in |
| Depth: | 0.9 in |
| Weight: | 6.35 oz |
| Additional Specifications | |
| Frequency Band: | Sensitivity: Auto ISO 100 ISO 200 ISO 400 ISO 800 ISO 1600 ISO 3200 ISO 6400 ISO 12800 |
| Software Included: | FinePix Viewer |
| Camera Modes: | Shooting Modes: Auto EXR Natural Light Natural Light & with Flash SP P M Movie Portrait Portrait Enhancer Landscape Sport Night Night (Tripod) Fireworks Sunset Snow Beach Party Flower Text Pro Focus Pro Low-light Continuous Shooting: Top-3 (max. 1.8 frames/sec.) Top-12 High speed (max. 4.8 frames/sec.) Final-3 (max. 1.8 frames/sec.) Final-1 |