Fujifilm 16225391 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 16225391 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | X-Trans CMOS |
| Effective Megapixels: | 16.3 Megapixel |
| Other Features | |
| Camera Body Only: | Body Only |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction Slow Sync Suppressed Flash Rear Curtain Sync |
| Interface Connection: | HDMI USB |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Dimensions | |
| Height: | 3.2 in |
| Width: | 5.5 in |
| Depth: | 1.7 in |
| Weight: | 14.11 oz |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Mirrorless Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X-mount |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC UHS-I) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |